• Zapraszam:)
  Zapraszam:)
 • Czytelnia
  Czytelnia
 • Mikołajkowy turniej szachowy
  Mikołajkowy turniej szachowy
 • Quiz historyczny
  Quiz historyczny
 • Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa
  Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa
 • 2019 Rokiem Gustawa Herlinga - Grudzińskiego
  2019 Rokiem Gustawa Herlinga - Grudzińskiego
 • Warsztaty kulinarne
  Warsztaty kulinarne
 • Nowości z NPRC
  Nowości z NPRC
 • Poszukiwania:)
  Poszukiwania:)
 • Poszukiwania c.d. ...
  Poszukiwania c.d. ...

Nowości

Drukuj
Opublikowano

 

Trudno o dwa bardziej różne światy niż wyniszczona przez wojnę Europa i wygodna Ameryka roku 1945. Anna, młoda Niemka z antyfaszystowskiej rodziny, została kompletnie sama i błąka się po zbombardowanym Dreźnie. Stanley, amerykański reporter, ugania się w Nowym Jorku za kobietami, żyjąc dla przyjemności. Obydwoje mają polskie korzenie i są zamiłowanymi fotografami. Anna dokumentuje swoja Leiką wojenną tragedię. Na taki właśnie temat ma zrobić fotoreportaż wysłany do Niemiec Stanley. Przypadkowe spotkanie tych dwojga na zawsze odmieni ich losy... Wiśniewski opowiada tę "małą" historię na szczegółowym tle "wielkiej", tworząc szeroko zakrojony fresk społeczno-obyczajowy z życia dwóch kontynentów, pełen refleksji na temat odpowiedzialności, kultury i natury człowieka.
 
 
Chłopak z Montany, który nigdy nie chodził do szkoły, miał tylko 15 lat, gdy napisał powieść fantasy Eragorn, o piętnastoletnim chłopcu, który znajduje tajemniczy kamień. Kamień okazuje się być jajem smoka. Wkrótce Eragon nawiązuje ścisłą więź psychiczną ze smoczycą, której nadaje imię Saphira. Eragon z pomocą Saphiry unika śmierci, ale w zamachu ginie jego wuj.
Chłopiec zaprzysięga zemstę i wyrusza w drogę by pomścić jego śmierć. Wkrótce okazuje się, że chłopak jest pierwszym z nowego pokolenia Jeźdźców Smoków, legendarnych wojowników dosiadających smoków, zamordowanych przez złego króla Galbatorixa. Eragon staje się decydującą postacią w wojnie między siłami Galbatorixa i ruchem oporu Vardenów.
              Od tamtej pory minęło cztery lata, a Eragorn jest na trzecim miejscu listy bestsellerów "The New York Times", prześcigając w rankingu cztery z pięciu tomów przygód o Harrym Potterze.
Eragon nie jest ani utworem prekursorskim, ani ukłonem w stronę określonego podzbioru czytelników, jest po prostu dobrą powieścią fantasy, po którą może sięgnąć każdy miłośnik gatunku, niezależnie od tego, czy ma lat 12, czy cztery razy tyle.
Historia ubogiego i niepiśmiennego sieroty, którego przypadkowa zdobycz stawia go na drodze lawiny tajemniczych i niebezpiecznych wydarzeń i skłania go, by podążył szlakiem, którego wcześniej nie potrafiłby sobie nawet wyobrazić, absorbuje i trzyma w napięciu. Spośród niezliczonych zagadek, jawiących się przed Eragonem na kolejnych etapach jego misji, rozwiązaniu ulega zaledwie parę. Kim był jego ojciec i jaki los spotkał matkę? Czy obiektem wielkiej miłości, przepowiedzianej przez czarownicę Angelę, stanie się Arya, Nasuada, czy może jakaś inna, nie znana jeszcze dziewczyna? Czy Jeźdźcy odrodzą się, a jeśli tak – czy zdołają pokonać Galbatorixa? – odpowiedzi na te pytania zamierza autor zdradzić dopiero w kolejnych tomach sagi, i wątpię, by znalazł się ktoś, kto po lekturze pierwszego z nich zrezygnuje z czekania na następne. W tym właśnie tkwi siła książki.
 
  Tym razem Paulo Coelho pokazuje nam całą plejadę postaci z wielkiego świata: producentów filmowych, aktorów, dyktatorów mody, supermodelki, początkujące gwiazdki filmowe, gwiazdy, których splendor już nieco przygasł oraz tłum tych, którzy grzeją się w blasku sławy, władzy i bogactwa. Porządektego „pięknego, wspaniałego” świata burzy nagłe wtargnięcie Igora, rosyjskiego multimilionera, owładniętego obsesją na punkcie swojej byłej żony, która odeszła ze znanym projektantem mody. Igor, zraniony do żywego nie cofnie się przed niczym, by odzyskać miłość ukochanej...
„Zwycięzca jest sam” to wierny portret współczesnego świata, w którym blichtr, próżność i obłuda, wyparły prawdziwe wartości, w którym człowiek w pogoni za złudnym szczęściem w świetle jupiterów zatracił poczucie dobra i zła, zagubił siebie.
                Paulo Coelho przypomina nam, że czasem warto wybrać drogę mniej uczęszczaną.
"Każdy zachowuje się tak, jakby był pępkiem świata. Może z wyjątkiem osób naprawdę ważnych - ci [...] nie muszą nic nikomu udowadniać".
"Ludzie są wiecznie niezadowoleni. Kiedy mają niewiele, chcą więcej. Jeśli mają dużo, chcą jeszcze więcej. A kiedy już to osiągną, tęsknią za prostym, skromnym życiem, tyle tylko, że nic w tym kierunku nie czynią".
 

Przepiękna baśń fantasy w tradycji Narzeczonej Księcia i Niekończącej się Opowieści nagrodzona prestiżową nagrodą Mythopeic Fantasy Award. Kolejna powieść Neila Gaimana, laureata World Fantasy Award, znanego w Polsce z powieści "Nigdziebądź" oraz "Dobry Omen", napisanej wspólnie z Terrym Pratchettem. Pewnej nocy młody Tristran Thorn obiecuje swej narzeczonej gwiazdkę z nieba. Jednak, by ją zdobyć musi udać się do magicznej krainy elfów wróżek i gobinów, z której nikt jeszcze nie powrócił. Jest to pozycja dla czytelników kochających niesamowite przygody i zdrowy, czarny humor.
 
Get a better hosting deal with a hostgator coupon or play poker on party poker
Copyright © 2020 Biblioteka Szkolna ECKZIU GUBIN. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
Copyright 2011 Nowości biblioteki.
Joomla Templates by Wordpress themes free